jedyna taka propozycja na rynku
​​​​​​​wynik kooperacji ​​​​​​​trzech eksperckich zespołów

IT Employment Legal Navigator

cykl bezpłatnych webinarów

tematy z minionego cyklu webinarów (reedycja już w maju 2024):

ZA NAMI W KWIETNIU: typy umów na pozyskanie personelu w branży IT i nowych technologii. Umowa o pracę, umowy na tzw. „body leasing”, umowy cywilnoprawne (w tym model b2b)

ZA NAMI W MAJU:
​​​​​​​kluczowe postanowienia w umowach – prawo własności intelektualnej, zlecanie prac, kody źródłowe, wykorzystanie sprzętu i zasobów, ochrona know-how

ZA NAMI W CZERWCU:
​​​​​​​benefity podatkowe w zatrudnieniu branży IT i nowych technologii: 50% koszty uzyskania przychodu, IP Box, ulga B+R

ZA NAMI W LIPCU:
​​​​​​​zakaz konkurencji oraz postanowienia dot. zachowania poufności. “Podkupowanie pracowników”.

ZA NAMI W SIERPNIU:
czas pracy i dyżury w branży IT - planowanie, organizacja i rozliczanie

ZA NAMI WE WRZEŚNIU:
​​​​​​​​​​​​​praca zdalna w branży IT w tym aspekty transgraniczne. Zasady monitoringu pracowników w celu kontroli wykonywania zadań

ZA NAMI W PAŹDZIERNIKU:
​​​​​​​zatrudnianie inżynierów IT spoza UE oraz delegowanie specjalistów do pracy za granicę

ZA NAMI W LISTOPADZIE:
​​​​​​​jak dbać o kondycję mentalną osób zatrudnionych w branży IT? Przeciwdziałanie mobbingowi i nierównemu traktowaniu.

ZA NAMI W GRUDNIU: Rekrutacja, zatrudnienie i onboarding w IT zgodnie z RODO.

ZA NAMI W STYCZNIU: przydatne polityki i umowy: cyberbezpieczeństwo, elementy open-source, wykorzystanie systemów AI w zatrudnieniu

ZA NAMI W LUTYM: restrukturyzacje zatrudnienia: zwolnienia grupowe, programy dobrowolnych odejść, wypowiedzenia i porozumienia zmieniające, outplacement

Dlaczego warto zapisać się na webinar z cyklu
IT Employment Legal Navigator

poznasz najważniejsze modele optymalizacji prawno-podatkowej zatrudnienia w branży IT

dowiesz się jak skutecznie nabyć prawa do prac kreatywnych (w tym programów komputerowych) wytworzonych przez pacownikow lub wspólpracowników Twojej firmy

 otrzymasz checklistę najważniejszych postanowień umów B2B z konsultantami IT

Prowadzący

Agnieszka Wachowska
Partner kancelarii Traple Konarski Podrecki

Radczyni prawna z kilkunastoletnim stażem w obsłudze projektów IT, specjalizująca się w prawie nowych technologii i zamówień publicznych oraz telekomunikacyjnym. Uznana ekspertka, zaangażowana w działalność edukacyjną i szkoleniową w obszarze prawa IT i nowych technologii, wyróżniona wielokrotnie w prestiżowych rankingach Chambers and Partners oraz Legal 500. 

Paweł Krzykowski
Partner kancelarii Baran Książek Bigaj

Adwokat specjalizuje się w doradztwie dotyczącym form zatrudnienia, kontraktów menedżerskich, umów o zakazie konkurencji, klauzul non-solicitation i umów o zachowaniu poufności, aspektów HR w procesach fuzji i przejęć. Członek zarządu Stowarzyszenia Prawa Pracy.

Łukasz Jamróz
Partner kancelarii TaxLab

Doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w doradztwie dla podmiotów innowacyjnych oraz sektora IT. Wdrożył u wielu klientów ulgę B+R oraz IP Box zwiększając efektywność rozliczeń podatkowych.

Wojciech Bigaj
Senior Partner kancelarii
​​​​​​​Baran Książek Bigaj

Radca prawny, stale doradza polskim i międzynarodowym korporacjom w zakresie m.in. regulacji i procedur pracowniczych, restrukturyzacji zatrudnienia i czasu pracy, jego doswiadczenie obejmuje poprowadzenie już ponad 1000 postępowań sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Michał Szypniewski
Szef Działu Global Mobility & Immigration kancelarii Baran Książek Bigaj

Doświadczony doradca w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Ceniony ekspert z zagadnień delegowania pracowników i zatrudniania cudzoziemców.
Organizuje i prowadzi szkolenia oraz coaching dla średnich i dużych przedsiębiorstw, korporacji, dla menedżerów średniego i wyższego szczebla. Skomplikowane zagadnienia prawnicze stara się przedstawiać prosto i konkretnie.

Marcin Ręgorowicz
Managing Associate kancelarii
​​​​​​​Traple Konarski Podrecki

Radca prawny specjalizujący się w prawie własności intelektualnej dla branży IT i nowych technologii, z ponad 10-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej wiodących polskich i międzynarodowych podmiotów. Prelegent na konferencjach i szkoleniach, autor licznych artykułów z zakresu prawa IT i nowych technologii.

Dominika Nowak-Byrtek
Managing Associate kancelarii
​​​​​​​Traple Konarski Podrecki

Radczyni prawna. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych oraz szeroko rozumianym prawie nowych technologii. Doradza w obszarze prawa administracyjnego i dostępie do informacji publicznej.

Katarzyna Syska
Counsel kancelarii
​​​​​​​Traple Konarski Podrecki

Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych oraz szeroko pojętym prawie nowych technologii. Doradza przedsiębiorstwom m.in. z branży handlu elektronicznego, IT, bankowej, ubezpieczeniowej i medycznej. W Brukseli zajmowała się polityką europejską w zakresie ochrony danych osobowych, uregulowania sektora ICT oraz prawa własności intelektualnej.

Łukasz Łaguna
Managing Associate kancelarii
​​​​​​​Baran Książek Bigaj

Managing associate, szef działu HR & LegalTech w Kancelarii BKB Baran Książek Bigaj, stale doradza klientom w zakresie pracy zdalnej i innych kwestiach dot. LegalTech w HR jak również w zakresie tzw. postępowań antymobbingowych, współautor komentarza dot. przepisów o pracy zdalnej.

Copyright Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Sp.j.

Landing page tracking pixel